Kategórie: Rôzne

Najnovšie Príspevky Blogu

 Woodwardia - Polypodiaceae - Ako sa starať a pestovať rastliny Woodwardia
Woodwardia - Polypodiaceae - Ako sa starať a pestovať rastliny Woodwardia

AKO PESTOVAŤ A STAROSTLIVOSŤ O NAŠE RASTLINYDREVODOBA Rod Rod Woodwardia patrí do skupiny rastlín, ktoré sa bežne nazývajú FERNS a zahŕňa druhy, ktoré sa v našich bytoch vyskytujú veľmi často. »VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI Rod Woodwardia patrí do skupiny rastlín, ktoré sa bežne nazývajú FERNS.

Začiernené listy
Začiernené listy

Otázka: začiernené listy Moju terasu vždy zdobili zelené a kvitnúce rastliny. Už dva roky majú niektoré kríky (vavrín čerešňový, viburnum, zimolez, jazmín, kamélia ...) listy, ktoré na koncoch a okrajoch sčernejú a potom rastliny postupne odumierajú. Už som úplne zmenil črepníky, pôdu a dal som nové rastliny, ale všetko sa opakuje.

Kôlne na náradie
Kôlne na náradie

Použitie Panely nástrojov sú veľmi užitočné, pretože vám umožňujú mať vonku priestor, kam môžete umiestniť rôzne nástroje. Záhrada je miesto, ktoré si vyžaduje neustálu údržbu, a aby ste to dosiahli, je potrebné mať k dispozícii niekoľko prvkov, ktoré sa budú musieť niekde nachádzať, keď sa nepoužívajú.

Problémy s Begonia - Expert odpovedá na choroby Begonia
Problémy s Begonia - Expert odpovedá na choroby Begonia

L& 39;AGRONOMO RISPONDE SU COME COLTIVARE E CURARE LE PIANTEPROBLEMI BEGONIABegonia spp.(Famiglia Begoniaceae)La rubricaè dedicata ai problemi delle piante.Se desiderate scrivere al nostro agronomo per poter avere una risposta su una situazione non chiara o una difficoltà che riguarda la vostrapianta, è necessario cheindichiate:di che pianta si tratta;dove è collocata (dentrocasa, in terrazzo, in giardino ecc.

Arnický gél
Arnický gél

Gél Arnica je rastlina, ktorá je súčasťou veľkej rodiny kompozitov a vyznačuje sa krásnymi žltými kvetmi. Z terapeutického hľadiska je to obzvlášť dôležitá rastlina, pretože sa môže pochváliť mnohými prospešnými vlastnosťami: to vysvetľuje, prečo je často používa sa ako tinktúra, éterický olej, ale aj vo forme iných výrobkov.

Trávnik spevňujúci pôdu
Trávnik spevňujúci pôdu

Otázka: trávnik spevňujúci pôdu, aby sa zabránilo zosuvom pôdy a spevnenie pôdy nedávno osídlenej výplňou zeminy, čo by som mal zasiať? Nechcel by som, aby sa semená buriny pestovali ako časť pôdy ako zeleninová záhrada. Odpoveď: Trávnik na konsolidáciu pôdy Vážená Gabriella, vitajte v záhradníctve.

Brány
Brány

Keď sa rozhodnete oplotiť svoj domov, jediný spôsob, ako opustiť otvor, je inštalácia brány. Dnes sú na trhu rôzne druhy. Brána sa zvyčajne kombinuje s štýlom plotu, aby sa vytvorila istá kontinuita s rovnakou štruktúrou.

Mníšska pečať: kto je a ako žije
Mníšska pečať: kto je a ako žije

Mníchová pečať, nádherná stredomorská Phocidae, je dnes veľmi vzácnym druhom, ktorý je bohužiaľ ohrozený. Poznámka 1 VEDECKÁ KLASIFIKÁCIA Drevo: Animalia Kmeň: Chordata Podkmeň: Vertebrata Trieda: Cicavce Objednávka: Šelmy Podskupina: Caniformia Rodina: Phocachusa Dĺžka tela Stredomorský MAL asi 2,5 m (od špičky chvosta po špičku nosa) Váha: 300 - 315 kg Životnosť: 20 - 30 rokov Sexuálna zrelosť: 4 - 6 rokov HABITATOVÁ A ZEMEPISNÁ DISTRIBÚCIA Tuleň obyčajný (alebo zo Stredomoria) je zviera, ktoré bolo kedysi rozšírený v Stredozemnom mori a vo všetkých priľahlých moriach, zatiaľ čo dnes je jeho distribúcia roztrieštená v mnohých malých populáciách a je považovaná za jedno z najvzácnejších zvierat na svete.

Vázy
Vázy

Váza Váza bola vždy považovaná za dôležitý prvok záhrady, pretože vám umožňuje mať nádobu, do ktorej môžete umiestniť rastlinu. Okrem iného je to jediné riešenie mať kvety na balkóne, pretože zatiaľ čo v záhrade je možné vytvárať aj kvetinové záhony, v tomto prípade to nie je možné riešenie.

Spracovanie pôdy: čo to je a aké zariadenie treba použiť
Spracovanie pôdy: čo to je a aké zariadenie treba použiť

Il tuo orto è pronto? Sei certo/a di avere con te tutto ciò che ti serve? Conosci tutti i metodi per preparare un buon letto di semina? Per farlo hai certamente bisogno anche delle giuste attrezzature e proprio per questo oggi, oltre a spiegarti le principali lavorazioni del terreno, ti presentiamo le macchine per la lavorazione e la fresatura del terreno.

Scirpus - Cyperaceae - Pestovanie rastlín Scirpus
Scirpus - Cyperaceae - Pestovanie rastlín Scirpus

AKO PESTOVAŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY SCIRPUS Scirpus je nádherná džungľová rastlina, ktorá rastie hlavne vo vodnom prostredí, ale dá sa úspešne pestovať aj v kvetináčoch v interiéroch s prekvapivým dekoratívnym efektom. Scirpus Druh: pozri odsek «Hlavný druh» VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI Rod Scirpus z čeľade Cyperaceae zahŕňa početné bylinné druhy typické pre vodné prostredie prítomné v mokradiach po celom svete.

Palivové drevo: vlastnosti a rozdiely. Ktorý z nich si vybrať?
Palivové drevo: vlastnosti a rozdiely. Ktorý z nich si vybrať?

Chcete zistiť, ktoré palivové drevo je najvhodnejšie pre vaše krby? V tomto článku vysvetľujeme, aké sú základné vlastnosti, ktoré musí mať dobré palivové drevo, aby bolo účinné. Drevné drevo, aké vlastnosti? Prvou vlastnosťou, ktorú musí mať dobré palivové drevo, je absolútne dobré korenie.

Michela Bogoni - umelkyňa - jej životopis
Michela Bogoni - umelkyňa - jej životopis

Michela Bogoni, curriculumC & 39; je nespochybniteľným oživením obrazovej v umení. V popredí: portrétovanie. Tváre Michely Bogoniovej, maliarky z Veronese zo San Bonifacia, ktorá sa vryla do duše počnúc telesnosťou. Hovorí, že sa narodila s vášňou pre umenie a mániu a že niektoré veci si nemožno zvoliť, môžete ich iba prijať a nasmerovať k ich naplneniu.

Požiare: Protipožiarna ochrana
Požiare: Protipožiarna ochrana

TUTTO CIO& 39; CHE DOBBIAMO SAPERE SUGLI INCENDILa prevenzione degli incendiQualsiasi strategia di prevenzione e lotta al fuoco, per quanto valida nei suoi principi ispiratori, è destinata a fallire se non sostenuta dalla partecipazione della gente, sia in termini di convincimenti che di azioni materiali.

Rose
Rose

Ruža Rovnako ako mnoho iných rastlín opísaných v iných článkoch, aj ruža má početné druhy a odrody, ktoré majú pôvod v Európe a Ázii a sú obzvlášť rozšírené v oblastiach severnej pologule s miernym podnebím av Tichom oceáne. Ruža môže mať v závislosti od druhu a odrody výšku od dvadsať centimetrov do mnohých metrov; môže mať huňatý, horolezecký, plazivý, kríkovitý vývoj s veľkými kvetmi atď.

Zimné záhrady
Zimné záhrady

Čo sú zač? Zimná záhrada je záhrada, ktorá sa vyvíja vo vnútri uzavretého priestoru. Znamená to, že je možné vychutnať si krásu vegetácie, aj keď sú vonku dosť nízke teploty. Tieto záhrady predstavujú veľmi zaujímavý nápad najmä pre tých, ktorí majú osobitnú záľubu v záhradníctve.

Poradenstvo, ako kúpiť rastlinu v škôlke
Poradenstvo, ako kúpiť rastlinu v škôlke

GUIDA PER LA CONOSCENZA E LA CURA DELLE PIANTECONSIGLI SU COME ACQUISTARE UNA PIANTA QUANDO SI E& 39; IN UN VIVAIOQuando si entra in un vivaio si rimane estasiati dalla quantità di piante e dai profumiche permeano l& 39;aria, e vorremo acquistare tutto, specialmente le piante più appariscenti e colorate.

Elm (Bachov kvet)
Elm (Bachov kvet)

FLORITERAPIAELM (anglický brest) Liečba brestu v kvetinách Bacha je určená pre ľudí, ktorí sa napriek tomu, že sú schopní a veľmi schopní, z dôvodu stresu obávajú, že stratili svoje prirodzené schopnosti.: Elm Všeobecný názov v taliančine: Anglický brest Vedecký názov: Ulmus procera (Family Ulmaceae) PRE KOHO JE TO? TOTO REDAKCIA Kvet jilmu Bachovho (divý brest) je liek určený pre ľudí, ktorí majú veľa povinností, viac ako sú schopní uspokojiť.

Lithops - Aizoaceae - Ako sa starať, pestovať a kvitnúť rastliny Lithops
Lithops - Aizoaceae - Ako sa starať, pestovať a kvitnúť rastliny Lithops

AKO PESTOVAŤ A STAROSTLIVOSŤ O NAŠE RASTLINY LITHOPS Lithops sú živé kamene alebo živé kamene, ako sa častejšie nazývajú. Sú skutočnými majstrovskými dielami prispôsobenia prírody nepriaznivým životným podmienkam púštnych oblastí. Hlavný druh »VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI Rod Lithops patriaci do čeľade Aizoaceae zahŕňa veľmi veľkú skupinu trvalých sukulentov známych tiež ako živé kamene, pretože pripomínajú skutočné púštne kamene.

Kvety chrpa
Kvety chrpa

Kvetina chrpa Chrpa vyzerá ako bylina pochádzajúca zo Severnej Ameriky, Európy a Ázie a rastie spontánne na neobrobených poliach a poliach. Jeho kvety sa zhromažďujú v solitérnych kvetinových hlavách hlavne modro-modrej farby, ale môžete tu nájsť odrody ružovej, bielej, červenej, žltej atď.