Kategórie: Najlepší

Najnovšie Príspevky Blogu

10 jednoduchých a chutných receptov s tekvicou na zimu
10 jednoduchých a chutných receptov s tekvicou na zimu

Squash, ktorý sa nazýva squash, sa vypráža, varí, solí a nakladá. Hodí sa k inej zelenine. Obzvlášť populárne sú prípravky na zimu z tekvice vo forme kaviáru, lecha, šalátov. Solená tekvica Na varenie budete potrebovať: malú tekvicu - 2 kg; cesnak - 1 ks; soľ - 4 lyžičky; chren - 3 ks .

 Pestovanie astry zohľadňuje všetky funkcie potrebné na získanie krásnych zdravých kvetov
Pestovanie astry zohľadňuje všetky funkcie potrebné na získanie krásnych zdravých kvetov

Pri starostlivosti o záhradu niekedy nie je vôbec čas na zabezpečenie náležitej starostlivosti o kvety, preto je pre väčšinu záhradníkov najpohodlnejšou možnosťou pestovanie asteru - jednej z najnáročnejších, ale úžasne krásnych kvetov! Výber miesta na výsadbu Aster je schopný regenerovať svoj poškodený koreňový systém a aj počas kvitnutia pokojne tolerovať presádzanie Výhody pestovania astry: kvety sa neboja chladného počasia a trvalky astry sú schopné kvitnúť aj v mrazoch do -7 stupňov; semená môžu dobre odolávajú nepriaznivým podmienkam a ľahko klíčia; je vhodné množiť astry semenami aj vegetatívne; pestovanie sadeníc nespôsobuje veľa problémov, ale semená astry môžete vysievať priamo do záhonov; astra je schopná regenerovať poškodený koreňový systém a aj počas kvitnutia pokojne tolerujte transplantáciu; obrovský výber odrôd a odrôd asterov s kvetmi tých najúžasnejších tvarov a farieb vám umožňuje vytvoriť z kvetinovej záhrady skutočné majstrovské dielo!

Arónia
Arónia

Arónia je ovocný strom alebo ker z rodiny Rose. Rastie v širokých oblastiach v Severnej Amerike. V našich končinách je názov opísaného kríka „arónia“. Napriek tomu, že bobuľové zväzky sú podobné ako horský popol, arónia je úplne iný druh rastliny.

Strashensky hrozno je spoľahlivá vysoko výnosná odroda
Strashensky hrozno je spoľahlivá vysoko výnosná odroda

Mnoho amatérskych záhradníkov uprednostňuje výsadbu iba tých najosvedčenejších a najspoľahlivejších odrôd viniča, ktoré každoročne poskytujú stabilné úrody bez ohľadu na vrtochy počasia. Straseni je jednou z týchto odrôd, ktoré úspešne prešli skúškou času. Straseni hrozno - chutné, krásne a ovocné Táto odroda bola vytvorená moldavskými chovateľmi v 70. rokoch minulého storočia a odvtedy sa rozšírila do všetkých zón tradičného vinohradníctva v Rusko a Ukrajina.

Kompostovanie na cestách funguje na úrodu
Kompostovanie na cestách funguje na úrodu

Oxid uhličitý a cesty kompostu Väčšina záhradníkov, ktorí kompostujú v hromadách pre seba, sú presvedčení, že rastliny potrebujú predovšetkým humus. Preto kompostujú. Nezohľadňujú však straty, ktoré sa nevyhnutne vyskytnú počas procesu takéhoto kompostovania.

Video
Video

CatalogsVideoVideo o spoločnosti Abutilon. Stručne o starostlivosti o abutilon a jeho typy. Ako sa abutilón množí, ako ho transplantovať. Vlastnosti pestovania abutilónov vo vnútorných podmienkach. Toto video pomôže aj tým neskúseným pestovateľom pochopiť starostlivosť o Azalea. Skúsená kvetinárka zdieľa všetky fakty, ktoré potrebujete vedieť pri pestovaní tejto kvetiny: všetko o polievaní, osvetlení, vlhkosti vzduchu, kŕmení atď.

Malinový chrobák
Malinový chrobák

O zvláštnostiach vývoja malinového chrobáka na rastlinách a o tom, ako bojovať proti tomuto škodlivému škodcovi Zhromažďovanie jemných a šťavnatých malinových bobúľ, pravdepodobne každý z vás musel, odstrániť ich z plodov, nájsť žltkasté larvy malinového chrobáka (1,5 -7 mm a s tmavo maľovanou hlavou) a ležérne ich odhodil nabok.

Výsadba jahôd na agrofibre a kladenie kvapkovej závlahy
Výsadba jahôd na agrofibre a kladenie kvapkovej závlahy

Jahody si počas celej sezóny vyžadujú zvýšenú pozornosť záhradníka. Zalievanie, kyprenie, vytrhávanie buriny je len malý zoznam povinných prác na jahodovej plantáži. Našťastie nám moderná technológia priniesla agrofibre, čo výrazne uľahčuje spracovanie jahôd.

Medinilla
Medinilla

Napriek skutočnosti, že takáto tropická rastlina ako medinilla je veľmi náročná na starostlivosť a dosť rozmarná, stále sa dá nájsť pomerne často a je pestovaná doma. A to všetko preto, lebo má veľmi efektívny vzhľad. Ak sa pozriete na kvitnúcu rastlinu, potom prvá vec, ktorú si všimnete, sú svetlé, neobvykle tvarované pruhované listene, maľované ružovou farbou.

Streptocarpus: domáca starostlivosť, pestovanie zo semien, foto
Streptocarpus: domáca starostlivosť, pestovanie zo semien, foto

Zverejnené izbové rastliny: Posledné úpravy: Ak milujete fialky usambara, mali by ste si prečítať náš článok o Streptocarpus. Táto rastlina je príbuznou Saintpaulia, takže je rovnako atraktívna, ale z hľadiska pestovateľských podmienok a starostlivosti oveľa menej náročná.

Koreň Maryin: výsadba a starostlivosť, liečivé vlastnosti a kontraindikácie, foto
Koreň Maryin: výsadba a starostlivosť, liečivé vlastnosti a kontraindikácie, foto

Záhradné rastliny Publikované: Posledné úpravy: Vyhýbanie sa pivonkám alebo neobvyklá pivonka alebo nepravidelná pivonka alebo koreň Maryin, alebo pivonka koreňa Maryin (lat. Paeonia anomala) je druh bylinných trvaliek rodu Pivoňka, rastúci hlavne na Sibíri na okrajoch. , lúky, zmiešané lesy a údolia riek.

Runny: užitočné vlastnosti a kontraindikácie, kultivácia a fotografie
Runny: užitočné vlastnosti a kontraindikácie, kultivácia a fotografie

Záhradné rastliny Publikované: Posledné úpravy: Snyt (lat. Aegopodium) je rod bylinných trvaliek z čeľade dáždnikových, ktoré sú bežné v Európe a Ázii. V rode je osem druhov, ale najznámejšia je bylina obyčajná (Aegopodium podagraria), ktorá sa používa ako medonosná, liečivá, kŕmna a vitamínová rastlina.

 Vlastnosti ukladania presahov vlastnými rukami
Vlastnosti ukladania presahov vlastnými rukami

Strecha má ochrannú funkciu, preto musia byť všetky jej časti vhodné. Usporiadanie strechy končí pilníkom previsov, ktorý zaručuje, že neexistuje riziko vstupu vlhkosti do podstrešného priestoru. Na tento účel môžete použiť rôzne materiály a urobiť si prácu sami.

Ako sa vysporiadať so škodlivými burinami - pšeničnou trávou, bodliakom a inými
Ako sa vysporiadať so škodlivými burinami - pšeničnou trávou, bodliakom a inými

Niekoľko spôsobov boja proti škodlivým burinám Pokiaľ ide o ničenie buriny, záhradníci môžu hovoriť veľmi dlho. Zvyčajne to závisí od typu pôdy na danom mieste a od stupňa jej úrodnosti. Bežná burina, ako napríklad známy bodliak prasiatko, pšeničná tráva a burina, sú dlhoročnými a dobre študovanými nepriateľmi. Ale kto napríklad vie, ako sa má vysporiadať s prasličkou, ktorá zamorila záhony, alebo ako z miesta odstrániť papraď, kto vie, ako sa dostať do maliny?

Ryabinnik
Ryabinnik

Fieldfare (Sorbaria) je členom rodiny ružových. Tento rod spája iba 10 druhov. Názov takejto rastliny pochádza z latinského slova „Sorbus“, čo sa prekladá ako „horský popol“. Faktom je, že listové dosky zástupcov tohto rodu sú veľmi podobné listom bežného horského popola. Ako okrasná rastlina sa poľná poľná pestuje od polovice 18. storočia.

 Je mrkva dobrá alebo zlá a aké má liečivé vlastnosti?
Je mrkva dobrá alebo zlá a aké má liečivé vlastnosti?

Kto už v detstve nemusel počúvať napomenutia dospelých, že je nevyhnutné jesť mrkvu, pretože je veľmi užitočná? Asi najefektívnejším bol argument, že mrkva pomáha rásť rýchlejšie, pretože deti tak chcú byť čím skôr vyššie a silnejšie! Už viete, na čo je mrkva dobrá, okrem toho, že obsahuje veľa vitamínu A, ktorý má priaznivý vplyv na videnie?

Darlingtonia
Darlingtonia

Darlingtonia (Darlingtonia) je mäsožravá hmyzožravá rastlina z čeľade Sarracenia. Vlasťou tejto trvalky je pohraničné pásmo amerických štátov Kalifornia a Oregon. Nachádza sa v horských lesoch a na lúkach, ale určite v blízkosti studenej tečúcej vody: rieky alebo potoka. Vzácny druh je pod ochranou štátu.

Ako pestovať momordiku
Ako pestovať momordiku

Momordica je chutná a liečivá rastlinná rastlina Momordica dlhoplodá V našich záhonoch rastie veľa exotických zeleninových plodín. Jedným z nich je Momordica, zelenina, ktorá patrí do početnej tekvicovej rodiny. Momordica má mnoho populárnych mien. Nazýva sa tiež somárska uhorka alebo indická uhorka, žltá uhorka, krokodília uhorka, šialený alebo trpký melón, indický gigant atď.

Pestovanie sadenice kapusty doma: podrobný sprievodca
Pestovanie sadenice kapusty doma: podrobný sprievodca

Kapusta patrí medzi populárne zeleninové plodiny, ktoré na svojom webe pestuje takmer každý záhradník. Obsahuje veľké množstvo minerálov, bielkovín a sacharidov. Okrem toho je možné kapustu použiť v akejkoľvek forme: surovú, dusenú, kyslú kapustu. Môže sa pestovať sadenicami a bez semien.

Myrtle (myrtový strom)
Myrtle (myrtový strom)

Rod myrty (Myrtus) je členom rodiny Myrtle a združuje približne 20 až 40 druhov. Vo voľnej prírode sa myrta vyskytuje takmer na všetkých kontinentoch, a to: v USA v štáte Florida, v Európe pri pobreží Stredozemného mora, v západnej Afrike a v Severnej Amerike. Tento rod predstavujú nízke vždyzelené stromy alebo kríky.