Prerezávanie veľkých izbových rastlínWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Starostlivosť o rastliny dnes. Zhrnutie: Keď sú izbové rastliny ako Dracaena strom , rastlina Janet Craig , letún alebo pavúk , anglický brečtan , fikus strom , ficus benjamina alebo dieffenbachia amoena príliš vysoké alebo veľké na svoj priestor, treba ich skrátiť alebo orezať. Existujú aj ďalšie dôvody, pre ktoré môže byť potrebné orezať veľké izbové rastliny, zistite, ako skrátiť izbovú rastlinu nižšie... Otázka: Môj madagaskarský drak Dracaena marginata má 10 rokov a je príliš vysoký. Môžem to odrezať bez toho, aby som to zranil?

Obsah:
  • Prerezávanie ibišteka
  • Dokonalý sprievodca pre udržiavanie džungle s izbovými rastlinami
  • Najlepšie záhradnícke nožnice pre izbové rastliny
  • Prečo, kedy a ako orezávať Monstera Deliciosa
  • Ako pomôcť rastline vyrásť viac vetiev Sprievodca krok za krokom
  • Prerezávanie rastlín papriky pre zlepšenie zdravia rastlín a výnosov
  • Ako orezávať izbové rastliny – kompletný sprievodca
  • Prerezávanie izbových rastlín
  • Dodržiavajte správne techniky prerezávania
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako vytvarovať veľkú jelšu

Prerezávanie ibišteka

Krásne, zdravé izbové rastliny sú dokonalým spôsobom, ako naplniť váš domov životom a farbami. Či už chcete len niekoľko alebo máte na mysli džungľu izbových rastlín, môžete sa naučiť, ako úspešne pestovať izbové rastliny a starať sa o ne.

Tieto jednoduché kroky vás môžu nasmerovať k prosperujúcim izbovým rastlinám a šťastiu izbových rastlín:. Prekvitajúci „džungalov“ začína zdravými rastlinami. Vždy nakupujte od predajcov rastlín, ktorých poznáte a ktorým dôverujete. Pri výbere nových rastlín buďte opatrní. Dôkladne ich skontrolujte, či nemajú známky dobrého zdravotného stavu, ako je rast normálnej veľkosti, dobre tvarované listy alebo puky, dobre ukotvené stonky a celková farba a vzhľad. Nepodliehajte rastlinám, ktoré vyzerajú menej než skvele.

Vyhnite sa izbovým rastlinám s ovisnutými alebo zvädnutými listami, premočenou pôdou, kašovitými stonkami alebo malým a scvrknutým porastom. Môžu byť v minulosti zachraňovaní alebo prenášať chorobu. Varovnými príznakmi sú nadmerné hnedé listy, opadané alebo žltnúce listy, predĺžené stonky a viditeľní hmyzí škodcovia. Ak si nie ste istí tými najlepšími izbovými rastlinami pre váš domov, požiadajte o radu a vedenie svojho obľúbeného profesionála v obchode s rastlinami. Mnoho ľahko pestovateľných izbových rastlín nenáročných na údržbu, vrátane čínskych vždyzelených rastlín, zlatých pothosov a hadovitých rastlín, môže prosperovať takmer v každom dome.

Rastliny získavajú energiu na rast procesom nazývaným fotosyntéza, ku ktorému môže dôjsť iba so svetlom. Niektoré izbové rastliny potrebujú menej svetla ako iné, ale aj izbové rastliny so slabým osvetlením rastú slabé a hubené bez svetla, ktoré potrebujú. Svetlo vyhladované rastliny sú tiež náchylnejšie na škodcov a choroby.

Ak máte na mysli určitý priestor alebo určitú rastlinu, pred kúpou si preštudujte jej potreby svetla. Vo všeobecnosti platí, že pred oknami orientovanými na juh sa dobre darí rastlinám, ktoré potrebujú silné svetlo. Stredne svetlé rastliny umiestnite do okien orientovaných na východ alebo 2 až 3 stopy od okien s vysokým osvetlením. Vnútorné rastliny so slabým osvetlením – ako sú rastliny ZZ, hadovité rastliny, pothos a filodendrony – znesú okná orientované na sever a bežné vnútorné osvetlenie vo väčšine oblastí vášho domova.

Dávajte pozor na stromy a budovy vonku. Zakryté južné okno môže dostať menej svetla ako severné. Urobte si čas na zváženie veľkosti, aby vaše rastliny rýchlo neprerástli svoje ideálne miesto. Malé izbové rastliny, ako sú mini sukulenty, kaktusy alebo pileas, sa ľahko premiestňujú. Ale veľké izbové rastliny - ako izbové citrónovníky alebo thajské limetky - môžu vyhovovať iba jednej alebo dvom slnečným oblastiam vo vašej domácnosti.

Najlepšie visiace izbové rastliny, ako sú brečtany, perleťové šnúry a vinič pothos, potrebujú priestor mimo premávky, aby mohli nerušene visieť. Bez ohľadu na váš štýl, od boho do polovice storočia, existujú skvelé izbové rastliny, ktoré sa hodia. Fiddleleaf figy, kaučukovníky a Monstera deliciosa vynikajú výraznými, dramatickými listami a osobnosťou. Odolné rastliny ZZ v lesklej zelenej až havranej čiernej kombinujú farbu s nápadnou formou.

Rastliny ostnatého hada zvýrazňujú vertikálne línie a hranatý záujem o farby od mesačnej zelenej po zlaté pruhy.

A krotóny explodujú v kombináciách oranžovej, červenej, žltej, ružovej a fialovej v závislosti od intenzity svetla. Podmáčanie spôsobuje vädnutie, stratu listov a kvetov a hnedé končeky listov. Výsledkom nadmerného zalievania je vädnutie, žlté alebo čierne listy a hubové choroby, ako je hniloba koreňov. Polievajte izbové rastliny vlažnou vodou vždy, keď je vrchný 1 až 2 palce pôdy suchý. Pred zalievaním vykonajte rýchlu kontrolu pomocou vlhkomera alebo to urobte staromódnym spôsobom: zapichnite prst do pôdy.

Ako často potrebujete zalievať, závisí od rôznych faktorov vrátane toho, ako teplo udržiavate doma, typu rastliny a typu črepníka. Plastové črepníky napríklad udržia pôdnu vlhkosť dlhšie ako porézne nádoby z terakoty, ktoré prepúšťajú vzduch po stranách.

Dobre živené izbové rastliny sa vám odvďačia zdravým rastom a ak pestujete kvitnúce rastliny, aj dostatkom kvetov. Vysokokvalitné hnojivo vyživuje rastliny a pôdu a vytvára prostredie pre trvalý a živý rast.

Mnohým izbovým rastlinám sa najlepšie darí pri častých aplikáciách miernych hnojív, ako je napríklad hnojivo na ryby z Aljašky, ktoré poskytuje organickú hmotu, ktorá sa pomaly rozkladá a poskytuje rastlinám potrebné živiny v priebehu času. Kvitnúce rastliny, ako napríklad africké fialky, vyžadujú hnojivo určené na podporu kvitnutia. Pre citrónovníky alebo iné izbové citrusy poskytujú prémiové hnojivá ako Pennington UltraGreen Citrus a Avocado Plant Food špeciálne zmesi, ktoré spĺňajú špeciálne potreby rastlín.

Škodcovia izbových rastlín, ako sú múčniky, šupiny a roztoče, môžu spôsobiť zmätok vo vašej vnútornej záhrade. Aj keď pri nákupe rastlín dôkladne skontrolujete výskyt škodcov, niektorý hmyz zostane nečinný a objaví sa neskôr – keď to najmenej čakáte.

Z tohto dôvodu je dôležité kontrolovať každý týždeň príznaky zamorenia. Hľadajte hmyz, diery v listoch a lepkavé látky vylučované škodcami, keď sa kŕmia. Ak nájdete škodcov, okamžite izolujte postihnutú izbovú rastlinu, aby ste ochránili zvyšok svojej rastlinnej rodiny. Čím skôr zamorenie ošetríte, tým lepšie na tom budete vy a vaše izbové rastliny.

Pri používaní insekticídov presne dodržiavajte pokyny na etikete vrátane intervalov pred zberom všetkého jedlého. Vždy, keď je to možné, presuňte napadnutú rastlinu von na ošetrenie. Vyhnite sa používaniu pesticídnych sprejov vo vnútri alebo v stiesnených priestoroch. Mnoho populárnych izbových rastlín pochádza z tropického podnebia. Aj keď tolerujú suchý vzduch, ktorý sa bežne vyskytuje v U. Medzi príznaky, že vaše izbové rastliny trpí nízkou vlhkosťou, patrí kučeravenie a žltnutie listov, opadávanie púčikov, hnedé končeky listov a náchylnosť na škodcov.

Úprava a prerezávanie izbových rastlín ich udržiava úhľadné a atraktívne. Pravidelne odstraňujte odumreté lístie a odkvitnuté kvety nožnicami na bylinky alebo záhradníckymi nožnicami. Ak zastrihávate špičky listov, pri zastrihávaní starostlivo dodržiavajte prirodzený tvar listov. Špinavé listy nedokážu vyčistiť vzduch v miestnosti a vytvárať kyslík rovnako ako čisté listy, preto ich pravidelne utierajte mäkkou vlhkou handričkou, aby ste odstránili prach a usadeniny. Vyhnite sa prípravkom na lesk listov.

Vyzerajú síce dobre, ale upchávajú póry listov. Každý rok alebo tak nejako skontrolujte, či izbové rastliny nevykazujú známky toho, že potrebujú presádzanie. Príznaky môžu zahŕňať spomalený rast a korene vyrastajúce z drenážnych otvorov alebo nad líniou pôdy.

Nechoďte príliš rýchlo. Posuňte sa o jednu veľkosť hrnca nahor. Príliš veľké kvetináče znamenajú ďalšiu pôdu a prebytočnú vodu, čo vedie k hubovým chorobám a hnilobe koreňov. Pennington UltraGreen Plant Starter s vitamínom B1, ktorý sa používa pri presádzaní, pomáha znižovať riziko šoku z transplantácie. Dodržiavaním týchto tipov, ako pestovať a starať sa o izbové rastliny, môžete zapôsobiť na svoju rodinu a priateľov a skrášliť svoj domov.

Pamätajte, že najlepšie izbové rastliny sú tie, ktoré radi pestujete a máte z nich radosť. V Penningtone sme tu s prémiovými produktmi a radami, ktoré vám pomôžu uspieť s izbovými rastlinami a všetkým ostatným, čo chcete pestovať. Počas zimných mesiacov, keď sú vonkajšie záhrady a kvetinové záhony nečinné, mnohým záhradníkom skutočne chýba starostlivosť a starostlivosť o svoje rastliny.

Užívate si každoročne povznášajúcu šou jarných cibuľovín? Ibištek H. Zvážte svoje svetlo a vesmír Rastliny získavajú energiu na rast prostredníctvom procesu nazývaného fotosyntéza, ktorý sa môže uskutočniť iba so svetlom, a to vďaka nádherným, strapatým kvetom, ktoré priťahujú motýle a kolibríky. Správne zalievajte č. Hnojte Pravidelne Dobre kŕmené izbové rastliny sa vám odmenia zdravým rastom a ak pestujete kvitnúce rastliny, aj množstvom kvetov.

Ovládajte škodcov izbových rastlín Škodcovia izbových rastlín, ako sú múčniky, šupiny a roztoče, môžu spôsobiť zmätok vo vašej vnútornej záhrade. Poskytnite primeranú vlhkosť Mnoho populárnych izbových rastlín pochádza z tropického podnebia.

Ak chcete, aby boli vaše rastliny zdravé a šťastné, môžete vlhkosť zvýšiť týmito jednoduchými spôsobmi: Zahmlite svoje izbové rastliny jemným postrekom vody niekoľkokrát denne. Vytvorte misku na vlhkosť vyplnením tanierika malými kamienkami alebo leštenými kamienkami. Pridajte vodu tesne pod povrch kamienkov a potom umiestnite rastlinu na vrch.

Keď sa voda vyparuje, zvlhčuje vzduch okolo vašej rastliny. Zoskupte rastliny. Voda sa vyparuje z listov rastlín procesom známym ako transpirácia. Keď k tomu dôjde, rastliny sa navzájom zvlhčujú. Ošetrujte, prerezávajte a presádzajte podľa potreby Upravovaním a prerezávaním izbových rastlín ich udržiavate čisté a atraktívne. Pennington je registrovaná ochranná známka spoločnosti Pennington Seed, Inc. Pennington Fertilizer Resources. Ako pestovať kvety, bylinky a zeleninu v interiéri Počas zimných mesiacov, keď sú vonkajšie záhrady a záhony nečinné, mnohým záhradníkom skutočne chýba starostlivosť a starostlivosť o svoje rastliny.

Ako pestovať živý ibištek S okázalými, strapatými kvetmi, ktoré priťahujú motýle a kolibríky, ibištek H.


Dokonalý sprievodca pre udržiavanie džungle s izbovými rastlinami

Je tam jedna centrálna stopka alebo z koruny vychádza niekoľko výhonkov? Z koruny raší nový prírastok? Stratila rastlina všetky spodné listy? Sú na hlavnej stonke nejaké klíčky? Pri prerezávaní vždy skráťte tesne nad uzlom - oblasť, kde sa list alebo konárik stretáva so stonkou.

Rastlina je vysoká a nohatá a chcete hustejší rast, alebo len potrebujete strihať, aby ste získali druhé spláchnutie kvetov? Predtým, ako budete prerezávať, vedzte.

Najlepšie záhradnícke nožnice pre izbové rastliny

Rastlinám prospeje dobrý strih najviac počas jari a leta, ktoré sú ich aktívnym vegetačným obdobím. Orezávanie sa môže vykonávať na viničoch aj stromoch, aby sa podporil nový, plnší rast pozdĺž rastlín, ako aj aby sa zbavili akéhokoľvek žltnutia alebo odumretých častí. Väčšinu izbových rastlín je možné strihať a rezať, existujú však určité druhy, na ktoré by ste si mali dávať pozor – medzi ne patrí väčšina paliem a stromových papradí. Orezanie alebo odtrhnutie žltnúcich alebo odumretých listov je jednoduchý spôsob, ako zabrániť tomu, aby sa na vašej rastline usadili nežiadúce rastlinné škodce, ktorých priťahujú rozpadávajúce sa alebo odumreté listy viac ako zdravé a je pravdepodobnejšie, že sa objavia na problémovej rastline. Odtrhnutie žltnúcich alebo odumretých listov je tiež dobrý spôsob, ako udržať vašu rastlinu čo najlepšie. Keď list žltne, pred stiahnutím ho nechajte úplne zožltnúť. Keď je list na ceste von, list stratí všetok svoj chlorofyl, molekuly, vďaka ktorým je list zelený, a rastlina absorbuje všetky zvyšné živiny zo žltnúceho listu. List by sa mal dať ľahko stiahnuť bez akéhokoľvek odporu. Všetky listy, ktoré zhnedli a sú chrumkavé, môžete tiež stiahnuť zo stonky alebo vetvy bez poškodenia vašej rastliny.

Prečo, kedy a ako orezávať Monstera Deliciosa

Krásne, zdravé izbové rastliny sú dokonalým spôsobom, ako naplniť váš domov životom a farbami. Či už chcete len niekoľko alebo máte na mysli džungľu izbových rastlín, môžete sa naučiť, ako úspešne pestovať izbové rastliny a starať sa o ne. Tieto jednoduché kroky vás môžu nasmerovať k prosperujúcim izbovým rastlinám a šťastiu izbových rastlín:. Prekvitajúci „džungalov“ začína zdravými rastlinami.

Mnohé izbové rastliny časom prerastú svoj priestor alebo sa stanú strapatými a nevyváženými.

Ako pomôcť rastline vyrásť viac vetiev Sprievodca krok za krokom

Zdá sa, že sa nemôžeme nabažiť sviežich zelených rastlín dažďového pralesa. Chceme, aby padali po knižniciach, roztomilo sedeli na konferenčných stolíkoch a pôvabne sa ťahali k našim stropom. Nádherná zeleň v hodnote stoviek tisíc dolárov sa kompostuje každý rok po tom, čo sa konečne vzdá ducha a ponecháva malé armády rádoby pestovateľov, aby niesli svoju vinu ako tajné členstvo vo fanklube Nickelback. Nie sú to len peniaze, je to námaha, nehovoriac o vašich nádejach a snoch o Insta-dokonalej izbovej rastlinnej oáze. Architekt a interiérový dizajnér Jason Chongue je známy ako „našepkávač rastlín“ a má veľkú sledovanosť na Instagrame, kde zdieľa zábery svojej mestskej časti, ktorá je až po strop preplnená rastlinami.

Prerezávanie rastlín papriky pre zlepšenie zdravia rastlín a výnosov

Kedy strihať, ako strihať, kde strihať? Úspešné prerezávanie môže byť jednou z najuspokojivejších záhradných úloh, pretože výsledky môžu byť veľkolepé. Ak sa to urobí správne, môže priniesť množstvo kvetov, listov a ovocia. Ak sa to však urobí nesprávne, môže to mať za následok poškodenie rastlín, sklamanie a zlyhanie! Niet divu, že sa bojíme tohto procesu.

Začnite odstránením mŕtvych listov, končatín a kvetov na rastlinách. Potom na rastlinách odrežte zarastené konáre a stonky. Mali by ste tiež udržiavať rastliny.

Ako orezávať izbové rastliny – kompletný sprievodca

Nasledujúce poznámky môžete použiť ako pomôcku pri prerezávaní stromov, kríkov a popínavých rastlín vo vašej záhrade počas mesiaca marec. Je to správna rada, ak máte vo svojej záhrade niečo z nasledujúceho. Eucalyptus gunnii pestovaný pre svoje okrasné mladé listy bude potrebné teraz prerezávať. Každoročne znížte všetok nový prírastok na kopcovitých aj pollarizovaných eukalyptoch.

Prerezávanie izbových rastlín

Chcete, aby vašej izbovej rastline narástlo viac konárov, preto sa o ňu dobre staráte. Urobili ste niečo zle? Čo spúšťa rast konárov u izbových rastlín? Veľa sme pátrali, aby sme vám priniesli odpoveď. Ako pomôcť rastline vyrásť viac vetiev? Ak chcete spustiť rast konárov vo vašej izbovej rastline, chcete rastlinu orezať alebo orezať podľa týchto krokov:.

Vinič sú rastliny s dlhými, dlhými stonkami, ktoré sa dostávajú do sveta tak, že sa prichytia alebo omotajú okolo podpery. Pokiaľ existuje niečo pevné, čo sa dá namontovať, skutočné viniča to zvládnu sami alebo s minimálnou pomocou.

Dodržiavajte správne techniky prerezávania

Iba ak by existoval spôsob, ako udržať rastliny malé. Počkaj, tam je! Stručne povedané, najlepší spôsob, ako udržať rastliny malé, je orezať ich korene. Medzi ďalšie spôsoby, ako to urobiť, patria:. Špičky odrežte sprava nad prvým púčikom na každej stonke, aby rastliny zostali malé a huňaté. V prípade kvitnúcich bylín odrežte ich končeky, keď objavia nový rast, na jar. Udržujte správnu teplotu, približne 77 stupňov F 25 C.

Prečítajte si viac o tom, ako pestovať, udržiavať, starať sa a rozmnožovať svoj filodendron s delenými listami! Monstera deliciosa, tiež známa ako filodendron, je jednou z najobľúbenejších izbových rastlín a nezdá sa, že by v dohľadnej dobe stratila toto najvyššie miesto. Je ľahké pestovať túto rastlinu a je tak zábavné ju priviesť k šialenstvu; je skvelým doplnkom každej záhrady alebo záhradného centra, dokonca aj s mnohými stromami. Kdekoľvek ho zasadíte, filodendron môže byť agresívnym chovateľom so správnymi podmienkami a starostlivosťou.


Pozri si video: HDZ VR 10 hnojenie izbovych rastlin


Predchádzajúci Článok

Časová zóna výsadby zeleninovej záhrady 7

Nasledujúci Článok

Návrhy krajinných úprav konceptu Lotus