Výsadba zeleninovej záhrady v OntáriuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ale čo to bude? To sú len niektoré z mnohých možností pre trvalú úrodu, dokonca aj tu na severe. Možnosti tu by fungovali vo veľkej časti severovýchodu a podobných zónach ako moja 5B, na mieste, kde sa mráz neočakáva skôr ako koncom septembra alebo začiatkom októbra. Môžete to trochu posunúť v o niečo teplejších zónach, ako mám ja, a v tých najteplejších sa to všetko deje na jeseň kvôli zimnému zberu – navyše získate opäť širšiu paletu plodín, pomôžu vám prehľady s informáciami prepojenými nižšie. Miestne to ide okolo októbra a zostáva do budúceho júla alebo augusta. Ako pestovať cesnak, moju obľúbenú plodinu zo všetkých.

Obsah:
  • Záhradnícke tipy pre začiatočníkov
  • Získajte naše najnovšie e-maily na zlepšenie domácnosti
  • Tu je to, čo zasadiť v apríli pre úžasnú zeleninovú záhradu
  • Top 5 zeleniny, ktorú môžete toto leto zasadiť
  • 6 kvetov na pestovanie v zeleninovej záhrade
  • Cornell Cooperative Extension
  • čo teraz zasadiť do jesennej zeleninovej záhrady
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Záhradnícky denník Ontaria - S01E11 - Ktoré rastliny fungovali a ktoré nie

Záhradnícke tipy pre začiatočníkov

Autor: Canadian Living. Zvážte množstvo, ktoré môže každá rastlina vyprodukovať; plán na uchovanie alebo zmrazenie doplnkov, aby nič nevyšlo nazmar. Najlepšie môže fungovať kombinácia semien, domácich sadeníc a škôlok. Niektorej zelenine sa darí pri výseve vonku; iným odrodám sa darí lepšie a úrodu rýchlejšie, keď sa do záhrady dostanú celé rastliny.

Napríklad na kontrolu škodcov zasaďte bazalku do blízkosti paradajok; nechtíky chránia pred chybami; borák priťahuje včely. Vysoké rastliny umiestnite pozdĺž severného okraja pozemku, aby netienili krátke.

Možno budete chcieť vysadiť niekoľko radov jednoročných kvetov na rezanie kytíc alebo venovať priestor v záhrade viacročným bylinkám. Stlačte hrsť pôdy; ak sa rozpadne, keď otvoríte prsty, je dostatočne suchý na to, aby sa dal hrabať. Zdvihnite každý štvorec trávy záhradnou vidličkou a vytraste pôdu.

Na odpudenie buriny môžete po obvode zatlačiť kovové alebo plastové lemovanie. Zakryte asi tromi centimetrami kompostovaného hnoja, potom ho zapracujte a podľa potreby pridajte kompost a niekoľko hrstí kostnej múčky. Dokončite hrabaním povrchu do jemnej textúry.

Nesaďte tú istú vec alebo príbuznú rastlinu na rovnaké miesto dva roky po sebe. Zalievajte priamo na pôdu okolo rastlín pomocou kanvy alebo položte namáčaciu hadicu pozdĺž riadkov. Každá z týchto metód šetrí vodu a udržuje rastliny v suchu, čím znižuje tvorbu plesní a chorôb.

Základné záhradnícke náradie Najzákladnejšie náradie potrebné pre záhradkárčenie sa po stáročia nezmenilo. Investujte do nástrojov, ktoré sú pri zdvihnutí dobre vyvážené, nevážia príliš veľa a pri uchopení sa cítite pohodlne. Čím lepší nástroj, tým dlhšie ho budete vlastniť a užívať si ho. Tu je niekoľko základných vecí, ktoré budete chcieť mať. Čistý kompost zlepšuje záhradnú pôdu bez toho, aby priťahoval zvieratá alebo chrobáky - alebo dokonca zapáchal. Tu je niekoľko tipov, ako začať s vlastnou čistou kompostovou hromadou. Vyberte si vhodné miesto do záhrady aj do kuchyne, odkiaľ pochádza väčšina zvyškov.

Uistite sa, že lokalita má dobrú drenáž a v blízkosti je zdroj vody, aby bola vlhká. V záhradných centrách je k dispozícii množstvo rôznych typov plastových kompostovacích nádob. Majú uzavreté veká a sú ideálne do mestského prostredia. Obyvatelia vidieka môžu v prípade potreby použiť otvorené drevené koše. Kuchynské zvyšky, lístie a odrezky trávnika sú skvelé. Vyhnite sa mäsu, kostiam, tukom, odpadu z domácich zvierat a ľudí, chorým rastlinám, burine a odrezkom trávnika, ktoré boli postriekané chemikáliami.

Záhradníctvo v kontajneroch Aj keď nemáte záhradku, do ktorej by ste mohli kopať, niektoré udržiavané kontajnery umiestnené na terase alebo terase môžu produkovať zeleninu rovnako. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu začať. Nádoby Aj keď to zvládne každý črepník, niektoré budú pre konkrétne rastliny lepšie ako iné. Zvážte pórovitosť a drenáž každého kvetináča a porozprávajte sa s personálom v miestnom záhradníctve, aby ste určili, ktorý typ najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Pôdna zmes Pestovanie rastlín v nádobách je veľmi odlišné od ich pestovania priamo v zemi.

Rastliny v nádobách sú závislé na pôde, ktorá predstavuje optimálnu pestovateľskú zmes, pretože korene majú oveľa menej priestoru na zakrádanie sa, aby našli živiny, ktoré potrebujú. Použite črepníkovú zeminu, nie ornicu alebo záhradnú zeminu, ktorá sa v nádobách príliš utlačí a podmáča, čím sa rastliny udusia.

Strana 2 z 3 — Nájdite semená online v našom zozname obľúbených internetových obchodov na strane 3. Čo zasadiť do nádoby Väčšinu zeleniny možno pestovať v nádobách; medzi osvedčené patria paradajky, šalát, mangold, sladká a pálivá paprika a bylinky.

Pre ostatnú zeleninu hľadajte odrody s označením Bush, Dwarf alebo compact, pretože tie sa budú lepšie dariť v malých priestoroch. Miesto Zelenina má rada slnečné lúče, preto si vyberte miesto, ktoré má aspoň šesť hodín denne. Starostlivosť Rastliny v kvetináčoch potrebujú pravidelné zavlažovanie. Udržujte povrch vlhký pravidelným zalievaním, možno viac ako raz denne v horúčavách v lete, namiesto jedného namáčania týždenne.

Skontrolujte výskyt škodcov a chorôb; rastliny v kvetináčoch môžu postihnúť rovnaké problémy ako tie, ktoré sa pestujú v zemi.

Hľadanie semien online Od organických po dedičstvo, artičoky až po cukety, existuje neuveriteľná škála semien, ktoré možno doručiť až k vašim dverám. Inšpiráciu nájdete na týchto webových stránkach. Poznanie týchto dátumov pre váš región vám pomôže určiť, kedy zasadiť sadenice, kedy presadiť a ako dlho predĺžiť vegetačné obdobie pred zberom. Informácie pre konkrétne rastliny nájdete v pokynoch na obale semien. Skontrolujte almanach. Poznajte svoju poľnohospodársku zónu Mapa zón odolnosti rastlín od spoločnosti Agriculture Canada zobrazuje rôzne zóny v krajine, kde rôzne rastliny s najväčšou pravdepodobnosťou prežijú.

Mapa je založená na priemerných klimatických podmienkach každej oblasti. Použite ho na pomoc pri určovaní, ktoré rastliny sa najlepšie hodia do vašej záhrady. Strana 3 z 3. Zdieľať X. Prihlasovací e-mail. Pamätáš si ma. zabudol si heslo? Zaregistrujte sa Vytvorte si účet.


Získajte naše najnovšie e-maily na zlepšenie domácnosti

Prevažná väčšina hmyzu v zeleninovej záhrade neškodí. Len niektoré sú skutočne škodlivé. A ich vplyv možno ľahko minimalizovať praktizovaním malej prevencie, tolerancie a kontroly. Začnite tým, že sa ubezpečíte, že vaše rastliny sú zdravé a bujne rastú – použite veľa kompostu, zabezpečte dostatočné odvodnenie a vždy vykonajte striedanie plodín. Zvýšte biodiverzitu vysadením len malého množstva tej istej zeleniny na jednom mieste.

1. Pestujte organicky. Vaša zeleninová záhrada poskytuje najlepšiu príležitosť využiť výhody ekologického záhradníctva. · 2. Naháňajte slnko · 3. Nakŕmte pôdu · 4.

Tu je to, čo zasadiť v apríli pre úžasnú zeleninovú záhradu

To znamená viac čerstvých produktov, ktoré si môžete vychutnať počas jesene, a s pomocou našich spoľahlivých mrazničiek si mnohé môžete vychutnať aj v zime a na jar. V našom úplne novom internetovom obchode nájdete všetky druhy semien a predkrmov pre zeleninu a ovocie, takže si pokojne prezrite online a objednajte si vyzdvihnutie vedľa domu alebo doručenie po celom meste. Všeobecne povedané, zelenina, ktorú možno sadiť v lete, je buď rýchlo rastúca a miluje slnko, alebo pomaly rastie a znáša chladnejšie teploty na jeseň. Mnoho ľudí predpokladá, že jar je najlepší čas na pestovanie semien zeleniny, ale každá rastlina je iná! Takže, ak chcete začať s výsadbou semien v lete, existuje viac ako niekoľko dobrých možností, z ktorých si môžete vybrať. Tu je najlepšia neskorá letná zelenina na pestovanie v Simcoe priamym výsevom:. Fazuľa: Fazuľa je azda jedna z najjednoduchších a pre deti najpriateľskejšie na pestovanie zeleniny, ktorá je vždy obľúbená. Navyše ukladajú dusík do pôdy, čo pomáha zlepšovať kvalitu pôdy. Repa: Táto výdatná koreňová zelenina je vynikajúcim pohodlným jedlom a jej ultra žiarivá farba naznačuje super vysoké hladiny vitamínov, živín a antioxidantov. Vaša repa bude pripravená na zber okolo septembra alebo októbra.

Top 5 zeleniny, ktorú môžete toto leto zasadiť

Ak chcete byť úspešným záhradníkom, jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, je naplánovať si záhradu vopred. Umiestnenie vašej zeleninovej záhrady bude dôležité, pokiaľ ide o pestovanie zdravých rastlín! Vyberte si slnečné miesto, ktoré má najmenej šesť hodín slnka denne. Uistite sa, že vaša lokalita má dobrú pôdu a zvážte jej obohatenie kompostom, ak je kvalita vašej pôdy zlá.

Plánovanie záhrady Nájdite oblasť, na ktorú bude denne svietiť aspoň päť až šesť hodín priameho slnečného žiarenia. Rozhodnite sa, ktorú zeleninu a množstvo každej z nich chcete zahrnúť do záhrady.

6 kvetov na pestovanie v zeleninovej záhrade

Nech je to jednoduché! Najväčšou chybou začínajúcich záhradkárov je príliš veľké začínanie. Čoskoro ich táto úloha zavalí, cítia sa odradení a vinní. Pestovanie zeleniny by malo byť zábavné! Ak bude zalievanie, tráva, riedenie a trhanie namáhavá práca, pravdepodobne to vzdáte. Všetci žijeme rušný život.

Cornell Cooperative Extension

Aká je najlepšia zelenina na pestovanie v Ontáriu? Nájsť najlepšiu zeleninu na pestovanie v Ontáriu nebolo také jednoduché, ako som si myslel. Tento dokonalý sprievodca vám poskytne najlepšiu zeleninu na pestovanie, prečo by ste ju mali pestovať a dokonca aj to, ako ju pestovať. Vedieť, v akej zóne odolnosti sa Ontario nachádza, je rozhodujúce pre pochopenie najlepšej zeleniny, ktorú možno pestovať. Môže to byť rozdiel medzi tým, či vaša zeleninová záhrada prosperuje a poskytuje bohatý výnos alebo neprodukuje nič. Ontario sa väčšinou považuje za zónu odolnosti 5, zatiaľ čo niektoré regióny nižšej úrovne sú za zónu odolnosti 6. Populárne odrody: hrášok na sneh, cukrový hrášok, anglický hrášok.

Hrášok, fazuľa, mrkva, šalát a brokolica – všetka zelenina, na ktorej ste si užili svoju neskorú jarnú záhradku – rýchlo rastie na horúcom letnom slnku a dozrieva práve tak.

Čo teraz zasadiť do jesennej zeleninovej záhrady

Haliburton Master Gardener. Hľadať na tejto stránke. Opýtajte sa majstra záhradníka. Kurzy záhradníctva.

SÚVISIACE VIDEO: Skorá jarná výsadba zeleniny v Ontáriu // Záhradníctvo v Ontáriu

Tento článok bol publikovaný pred viac ako 4 rokmi. Niektoré informácie už nemusia byť aktuálne. Predĺžený víkend Victoria Day je tradičným začiatkom záhradkárskej sezóny. Rozprávali sme sa s Marthou Gay Scroggins, špecialistkou na poľnohospodárstvo z Guelphského centra pre mestské organické poľnohospodárstvo, a preskúmali sme nedávne správy od poľnohospodárstva a Agri-Food Canada, aby sme navrhli zeleninovú záhradu vhodnú pre Toronto, ktorá sa zmestí aj do najmenšej záhrady. Kedy sadiť: Kel začnite tretí júlový týždeň v kvetináčoch alebo v miskách na semená.

Pôda je oveľa viac ako špina. Pôda je živý ekosystém – veľké spoločenstvo živých organizmov, ktoré sú navzájom prepojené prostredníctvom cyklov živín a energetických tokov.

Beží na Shopify. Sprievodca výsadbou zeleniny. Keďže semená klíčia najlepšie v teplých pôdach, použite priesady na jarnú výsadbu a priamy výsev na jesenné výsadby v polovici leta. Vysádzajte, keď pôda dosiahne minimálnu teplotu meranú o 8:00 hod. Výnimkou sú fazule, ktoré sa merajú do hĺbky 6 palcov. Optimálne teploty uvedené v tabuľke sú užitočné na zakladanie semien v interiéri.

Napíšte nám. Apríl je náročný mesiac na rozhodnutie, či zasiať alebo nie. Pokušením je roztrhnúť nové balíčky semien a začať rastliny čo najskôr.


Pozri si video: Пешая прогулка по центру Торонто. День Канады 2020.


Predchádzajúci Článok

Záhradné cupcakes kvety

Nasledujúci Článok

Ako sa starať o cyklámenové rastliny v interiéri