Starostlivosť o rastliny Limau purutWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jeho plody a listy sa používajú v kuchyni juhovýchodnej Ázie a jeho esenciálny olej sa používa v parfumérii. Po prevzatí svahilského pobrežia moslimovia tento výraz používali na označenie nemoslimských domorodých Afričanov, ktorí boli čoraz častejšie unášaní kvôli obchodu s otrokmi v Indickom oceáne, ktorý dosiahol vrchol v pätnástom a šestnástom storočí. Najpravdepodobnejšou etymológiou sú Kaffiri, etnická skupina na Srí Lanke, ktorá čiastočne pochádza z bantuských otrokov. Európania to nazývajú Caffre Lime. Ďalšou navrhovanou etymológiou je priamo indickými moslimami dovezené ovocie z nemoslimských krajín na východ, aby "sprostredkovali inakosť a exotický pôvod. micrantha , podobné citrusové ovocie pochádzajúce z Filipín, ktoré je predkami niekoľkých hybridných limetiek, ako napr. lipa kľúčová a lipa perzská môžu predstavovať rovnaký druh ako C.

Obsah:
  • Limau Purut
  • Citrus hystrix, kafírová limetka, thajská limetka (0,7 m)
  • Kafirová lipa – ako pestovať a starať sa o kafirovú lipu
  • Limau Purut - Сток картинки
  • Navigácia príspevkov
  • Zdravotné výhody Kaffir Lime
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Prerezávanie kafírovej limetky a množenie

Limau Purut

Nič nedodá vašej záhrade taký exotický nádych ako lipa kafirová. Od aromatických listov až po šťavnaté ovocie, kafirová limetka premení vašu záhradu a kuchyňu tak, ako to dokáže len niekoľko iných rastlín alebo stromov.

Listy môžete pridať do kari, smažených hranolčekov a polievok, aby ste im dodali novú chuť. Čo sa týka záhrady, farba a vôňa, ktorú tento strom dodáva vašej krajine, stojí za všetku tú prácu, ktorú do nej vložíte.

Nie že by bol tento strom náročný na pestovanie. Dokonca aj tá malá starostlivosť, ktorú si tento strom vyžaduje, sa mu bohato odvďačí. Ako teda pestovať kafírovú lipu a ako zabezpečiť, aby sa jej darilo, kvitla a dávala vám ovocie? Najlepšie podmienky na pestovanie sú také, ktoré čo najbližšie napodobňujú jej pôvodné stanovište. Inými slovami, miluje vysokú úroveň vlhkosti, dostatok plného slnka a dostatok vody. Tento strom, ktorý pôvodne rástol v Indonézii a iných tropických oblastiach Ázie, má listy, ktoré sú rovnako krásne ako aromatické.

V dospelosti strom dosahuje niečo medzi 9 až 12 stôp. Dvojité listy stromu sú ďalším unikátom. Majú silnú chrbticu a sú zvyčajne jasne a lesklo zelené.

Ale najzaujímavejšia vec na kafirovej limetke je ovocie. Šťavu z kafírových limetiek môžete použiť v mnohých receptoch na nápoje. Silné chute nezvládne veľa ľudí. Kôru z ovocia môžete pridať do pokrmov pre lahodnú chuť.

Na kafirových lipách je prekvapujúce, aké sú všestranné a odolné. Môžete ich pestovať vonku alebo v interiéri. V záhrade alebo v kvetináči. Ale ako sa očakávalo, pre úspech tohto exotického stromu musia byť splnené určité podmienky. Tu sú kroky na pestovanie kafírovej limetky vo vašej záhrade. Strom v kvetináči je taký zdravý záhradnícky koncept.

Stromček môžete mať nielen vo vnútri, ale môžete ho podľa potreby premiestňovať. Ako vidíte, pestovanie kafírovej lipy je také jednoduché, ako to len ide. Nie je potrebná žiadna špeciálna príprava a pokiaľ bude mať dostatok slnečného svetla, strom sa vám rád odmení vôňou, aromatickými listami a šťavnatým ovocím. Na rozdiel od tropických rastlín, ktoré rastú v podlahových lesoch, kafírovej lipe sa darí na plnom slnku.

Čím viac slnka bude strom, tým lepšie. Minimálne požiadavky sme stanovili na 6 hodín denne. V ideálnom prípade by ste ho však mali venovať športu, ktorý má 8 až 12 hodín slnka.

Ľahšie povedané, ako urobené. Pri absencii plného slnka však môžete dávku svetla vždy doplniť žiarivkami. V prípade izbových rastlín ich musíte v letných mesiacoch vybrať, tento prechod však musí byť postupný, aby strom nešokoval. Každý deň zvyšujte počet hodín, počas ktorých je strom vonku. Ako strom, ktorý rastie v trópoch s monzúnovými dažďami zaplavujúcimi les 6 mesiacov v roku, má kafirová lipa dostatok vody.

Premokrenie je však problémom pre korene, preto sa musíte uistiť, že ornica je suchá. Pred zalievaním rastliny skontrolujte, či je horný palec povrchu suchý.

Počas horúcich letných mesiacov to môže byť dvakrát týždenne. Po zvyšok roka by malo postačovať zavlažovanie raz týždenne. Mráz a nízke teploty spôsobujú pád tohto mocného stromu. Ak žijete v chladnej oblasti, potom by ste mali pestovať kafírovú lipu vo vnútri a chrániť ju pred prírodnými živlami. Všetky ovocné stromy potrebujú dodatočnú pomoc na produkciu zdravých plodín. Po prvé, skoro na jar pred rozkvitnutím kvetov. Druhýkrát v lete v čase, keď sa objavia plody.

Nakoniec mu na jeseň dáte ďalšiu dávku. Zatiaľ čo vyvážené hnojivo postačí, môžete použiť hnojivo bohaté na dusík, aby ste podporili rast stromu a chránili ho pred rôznymi chorobami. Keďže listy kafírovej lipy sú rovnako vzácne ako plody, treba si dávať pozor na ich zber. Ale ak to preháňate, strom vyzerá neplodne a môže to ovplyvniť úrodu. Prerezávanie je lepšou možnosťou, aby strom zostal krásny. Odrežte všetky neposlušné vetvy, ako aj poškodené alebo infikované listy.

To pomáha stromu nahradiť poškodené alebo zlomené konáre a urobiť to košatejším. Vôňa kafírovej lipy priláka do vašej záhrady nielen vtáky a motýle, ale aj niektorých škodcov.

Najbežnejšie sú vošky, múčniky, pancierové šupiny a mäkké šupiny. Vošky sa živia kvetmi a jemnými listami stromu.

Pokiaľ ide o šupiny, prichytávajú sa na listoch a kmeni a žujú listy. Sivá huba zvyčajne sleduje váhy a pokrýva konáre a kmeň stromu. Pokiaľ ide o múčnaté chyby, je ťažké sa ich zbaviť. Najlepší spôsob, ako sa týchto chýb zbaviť, je ručne a usilovne. Vyberte ich zo stromu a vložte ich do vedra plného vody s primiešaným čistiacim prostriedkom. Môžete tiež použiť organický neemový olej, aby ste strom zbavili týchto chrobákov.

Je koreňová štruktúra nejakým problémom kanalizačného vedenia. Odchádzam v zóne 9, takže naša teplota počas zimy klesá na 32 ° F alebo dokonca niekedy nižšie. Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Pozrite si tieto krásne projekty a získajte oveľa viac nápadov pre svoj DIY projekt. Domáce záhradníctvo. Prihlásiť Se. Pridaj komentár Zrušiť odpoveď Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Nájdite ďalšie nápady. Prejdite do galérie.


Citrus hystrix, kafírová limetka, thajská limetka (0,7 m)

Tento recept je z našej rodiny Peranakan, ktorá sa odovzdáva z generácie na generáciu. Mnohí toto jedlo nepoznajú, pretože sa zriedka vyskytuje na jedálnych lístkoch reštaurácií Peranakan. Naša pasta Limau Purut je vyrobená z prírodných ingrediencií a neobsahuje žiadne farbivá ani konzervačné látky. Textúra je veľmi podobná "rendang", ale s extra arómou listov kafírovej limetky, ktorá jej dodáva citrusový nádych.

Pravidelne kontrolujte a podľa potreby zalievajte. Dôkladne zalejte, keď pôda na dotyk mierne vyschne. Prebytočnú vodu vždy vylejte. Pred zalievaním nechajte pôdu mierne vyschnúť.

Kafirová lipa – ako pestovať a starať sa o kafirovú lipu

Pestujem kafírové lipy už roky a toto je tajná ingrediencia, vďaka ktorej thajské jedlá tak príjemne voňajú a chutia. Limetka aj listy sú jedlé a je to jedna z najaromatickejších rastlín, aké kedy nájdete v juhovýchodnej Ázii. Premena kafírového kvetu na limetku v priebehu 3 až 4 týždňov. Funkcia kaffir lime je jedinečná v porovnaní s inými typmi limetky vďaka svojej drsnej štruktúre a hrubej šupke. Nie je taká šťavnatá ako iná limetka, ale vôňa je veľmi aromatická a kôra sa dá použiť na varenie. Ďalším výrazným znakom sú listy s dvojlistom podobným číslici osem. Listy sú v porovnaní s ovocím vyhľadávanejšie, pretože listy obsahujú ultimátnu chuť na varenie. Ak chcete zachrániť umierajúcu rastlinu kafiru, všetko orezajte a vymeňte pôdu, počkajte na zázrak a stalo sa. Pokračovaním v používaní tejto webovej stránky súhlasíte s ich používaním.

Limau Purut - Сток картинки

Pekná záhrada! Toľko odrôd rastlín! Ste veľmi talentovaní v starostlivosti o vašu záhradu. Všimol som si, že je do toho veľa tvrdej práce, úsilia a času. Vaša rodina musí byť na vás taká hrdá!

Preto výsadba lipových semien z týchto plodov často neprinesie identické limetky. Polyembryonálne semená alebo pravé semená však budú vo všeobecnosti produkovať identické rastliny.

Navigácia príspevkov

Kafirová limetka Citrus hystrix; čeľaď Rutaceae je bylinná rastlina a obľúbená vďaka svojej silnej vôni. Listy, kôra, éterický olej a šťava sa používajú aj v tradičnej medicíne. Listy kafírovej limetky sa okrem zázvoru a citrónovej trávy často používajú ako aróma a ako korenie takmer v každom jedle. Listy kafírových líp sú tmavozelenej farby s lesklým leskom a sú zložené z dvoch lístkov. Tiež udržiava zdravé zuby a ďasná a ako liek na skorbut. Jeho listy sa tradične používali pri bolestiach hlavy, chrípke, horúčke, bolestiach hrdla, zápachu z úst a pri poruchách trávenia.

Zdravotné výhody Kaffir Lime

Slovom známe ovocie s jedinečnou chuťou pre všetky recepty; Rastie ľahko v zime v interiéri a v lete vonku; … Z centra stromu. V južných častiach USA sa lipy ľahko pestujú vonku. Pozri podrobnosti. Kaffir Lime Tree Florida je známa svojimi pozoruhodnými lesklými, nefritovo zelenými listami, ktoré vyzerali veľmi podobne ako dva spojené listy. Väčšinou sa používajú na dodanie korenisto-citrónovej chuti rôznym jedlám. Kaffir limes, čo sú tmavozelené limetky, ktoré majú Z citrusov. Yasser je tiež známy tým, že vytvára jedinečné chute a chute reštaurácie Serenade.

Ďakujem za krásnu rastlinu a vysvetlenie ako sa o ňu starať. A ďakujem, že ste ma informovali o čase a dni doručenia:) dúfam, že dostanem viac.

Kaffir lime Citrus hystrix má mnoho výhod, v potravinách aj v liečivách. Používanie jeho listov je pri varení veľmi bežné. Ovocie je príliš kyslé na použitie, ale pri varení sa používa aj kôra. Milujem vôňu jeho drvených listov a používam ich pri varení.

SÚVISIACE VIDEO: PENANAMAN DAN PENJAGAAN POKOK LIMAU PURUT! CEGAH ULAT, SERANGGA DAN BELALANG!!!

Počas mojej profesionálnej kariéry, a to nie je prehnané, mi niekoľko stoviek ľudí hrdo povedalo: "Zasadil som nejaké semienka pomaranča, citrónu, limetky alebo grapefruitu a rastú! Naozaj neznášam ničenie nádejí ľudí na záhradnícky úspech." , ale mojou úlohou je osvietiť. Našťastie existuje pre milovníkov záhradkárčenia a etnického varenia citrus, ktorého lístie – a nie ovocie – je hlavným cieľom: limetka kaffre, Citrus hystrix. Fíha a amen! Kaffre limetka malá tŕnistá strom vysoký 10 až 15 stôp a široký 8 až 10 stôp.

Vieš čo, tú hlúpu túžbu po asam rebus ikan bawal putih a morských plodoch tom yum som mal odkedy som sa vrátil do Bombaja z mojej poslednej prestávky v Malajzii.

Prvý rok, keď som mal svoju kafírovú lipu, som narazil na najrôznejšie problémy. Problémy ako žlté listy, hniloba koreňov a opadávanie plodov. Trvalo to nejaký čas a testovanie, kým sme skutočne pochopili, prečo sa tieto veci dejú, najmä pokiaľ išlo o to, že strom nerodil správne. Aj keď to znie ako jednoduché opravy, je potrebné zvážiť niekoľko ďalších podrobností, aby ste sa dostali k podstate problému. Ak vo vašej zóne mrzne, potom je pravdepodobne dobrý nápad presunúť rastlinu počas zimy do interiéru.

Späť Flóra 3 6Popis a etnobotanika Rastová forma Malý strom s rozložitým alebo rozľahlým rastovým habitom. Listy Tmavo zelené, hladké lesklé listy sú podlhovasté, ale v strede zovreté, takže 1 list vyzerá ako 2 vajcovité listy zrastené. Plody Plody sú okrúhle až vajcovité a často majú pri vrchole výraznú bradavkovitú štruktúru.


Pozri si video: About baby Vicks and yu Yee oil for Babies and kids. Anus Mom Indian Confinement Care


Predchádzajúci Článok

Záhradné cupcakes kvety

Nasledujúci Článok

Ako sa starať o cyklámenové rastliny v interiéri